rybybezkitu

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

O mnie

Nazywam się Roman Zawadzki.
Mieszkam w Kielcach. Skończyłem 55 lat.

Jestem zwykłym facetem bez wykształcenia, matury nie zrobiłem i nie znam angielskiego.
Sprawami związanymi z komputerem, internetem, fotografią itp. zająłem się niedawno, więc proszę o wyrozumiałość. Nie mam dzieci i wszystkiego uczę się sam z gazet.

Przy okazji składam podziękowania autorom artykułów PC Format, PC World, Komputer Świata i eksperta oraz Chipa za ich porady, oraz wszystkim innym od których uczę się w internecie.
W ostatnim czasie, coraz rzadziej je kupuję. Mało przydatnych, fachowych artykułów a coraz więcej reklam i testów porównawczych, prawie wszystkiego co związane z siecią.

Moją pasją jest wędkowanie na które poświęcam większość wolnego czasu.

Wędkuję odkąd pamiętam. Uwielbiam zbieranie grzybów, przyrodę i wszystko co związane z naturą.
Od kilku lat mam komputer. Na wiosnę 2010r kupiłem aparat fotograficzny i zacząłem robić swoje pierwsze zdjęcia.
Ostatnio też coraz więcej czasu poświęcam na fotografię i przymusowo na informatykę. A do tego pracuję i na wszystko brak mi czasu.
Fotografuję w formacie RAF. Zdjęcia z rybami pstrykała żona czymś prostym i to bardzo rzadko. Nie lubiłem zdjęć.
Pierwsze fotki pstrykałem w JPG, ale wygodniej robić RAFy (nie RAWy , aparaty Fuji mają swoją nazwę). Zdjęcia są zapisane jako czysty obraz na matrycy bez jakiejkolwiek ingerencji aparatu we wstępną obróbkę. Fotografuję w największej rozdzielczości , czyli dla RAF 3869x2911. Po konwersji na JPG jest to 5440x4080 pikseli a w tiffach taki obraz to ponad 70 MB wagi. Dodatkowo mogę obrabiać takie zdjęcie nieskończoną ilość razy. Używam aparatu FINEPIX S100Fs. Niedrogi aparat do którego nie potrzebuję wymiennych drogich obiektywów a zdjęcia z ręki dobrze wychodzą nawet przy największym zoomie. Nie jestem zawodowcem, więc dla mnie są znakomite i to zdjęcia skłoniły mnie do założenia tej witryny, ale nie tylko. To nie jest reklama marki, ale opinia starszego faceta pstrykającego swoje pierwsze w życiu zdjęcia.
Ogólnie na swojej stronie będę propagował tańsze wędkarstwo. Nie pozwól by reklamy zrobiły ci wodę z mózgu, kupuj to co potrzebne a jeżeli cię stać, znajdź opinie w sieci i kup droższe. Opinie skrajne odrzuć a sugeruj się poradami rzeczowymi, dokładnymi i fachowymi. Ostatnio powstało wiele firm zajmujących się reklamą na forach internetowych z wielu profili, nie widząc nawet produktu. Sieć to nie sama prawda, ale wielki interes i bardzo łatwo coś wypromować, lub utrącić. Czyli rozwaga i opanowanie jak wszędzie. Sporo rzeczy możesz wykonać lub naprawić sam.
Odnośnie mojego wędkowania to najczęściej łowię samotnie, nocami. Lubię ciszę i spokój a ryby które łowię, przeważnie żerują nocą. Witrynę traktuję jako bardziej rozbudowany blog gdzie będę prowadził prywatny poradnik na tematy wędkarskie, ale nie tylko o rybach. Będę się starał przekazać to czego się nauczyłem przez całe życie łowiąc różne ryby, czasami dziwnymi metodami.
Na stronach przedstawię i udokumentuję moje wędkowanie w kolejnych latach. Pokarzę jak przygotować łowisko do połowu ryb niektórych gatunków, gdzie i jak łowić, oraz co robić by inni nie zajmowali ci przygotowanego miejsca.
Niżej są dwa kontakty do mnie, więc możesz z nich bez krempacji korzystać.

Wszystkie materiały na stronie są moją własnością i są chronione prawem autorskim.

free counters
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego